Misja i cel przedszkola


Naszym celem  jest zbudowanie miejsca opieki nie tylko dla dziecka ale też i dla rodzica.

Potrzeba wsparcia  jest czymś niezwykle ważnym, a jednocześnie bardzo rzadko spotykanym.

W mieście tak dużym jak Warszawa, wiemy że czas jest bardzo ważny. Liczne dojazdy, czekanie w kolejkach i stres, to tylko kilka przykładów, które pokazują nam jak ważne jest uzyskanie kompleksowej opieki nad naszymi dziećmi w jednym sprzyjającym temu miejscu.

 

W tym celu właśnie powstały Publiczne przedszkole integracyjne “Świat Dziecka”. Utworzyliśmy  je z myślą o Was i waszych potrzebach! Chcemy abyście byli pewni że Wasze dziecko jest pod opieką wykwalifikowanej kadry, ma zapewnioną potrzebną terapię oraz zajęcia zgodne z jego potrzebami.Aby każde dziecko i rodzic mógł u nas znaleźć wsparcie, odpowiednią, rzetelną diagnozę i terapię prowadzoną przez zespół specjalistów.

Zdecydowaliśmy sie na integrację, gdyż uważamy, że jest to najlepsza forma nauki w wieku przedszkolnym. Grupy są małe, a opieka indywidualnie  dobrana do wymagań danego dziecka.

Czego możecie od nas oczekiwać:

 

  • zajęcia z  psychologiem– wyrównują deficyty rozwojowe. Terapeuta prowadzi zajęcia z dzieckiem, ale jest również konsultantem rodziny. Korzystaj z  jego porad w sprawie codziennego życia z dzieckiem.
  • Zajęcia  sensoryczne – obejmują dostarczenie odpowiedniej ilość bodźców zmysłowych w kontrolowanych warunkach.
  • Zajęcia wspomagające – towarzyszą głównemu nurtowi terapii i mogą przybierać różne formy, m.in. Trening słuchowy-terapia wg. Alfreda Tomatisa, Ruch rozwijający, Gimnastyka Mózgu, Dogoterapia, Hipoterapia, Muzykoterapia i wiele innych
  • Zajęcia logopedyczne
  • Zajęcia z pedagogiem
  • Ciągle pracujemy nad rozwijaniem naszego pakietu, który Państwu oferujemy.
  • dzieci z orzeczeniami uczęszczają u nas BEZPŁATNIE

Bardzo ważne są dla nas Państwa opinie, dlatego gorąco zalecamy rozmowy z Dyrektorem danej placówki w celu dodawania nowych terapii, zajęć czy po prostu ulepszenia już istniejącego programu.

Jesteśmy tu dla Państwa także pomagajmy sobie, aby nasi najmłodsi dostali najlepsze na co zasługują.