Misja i cel przedszkola


Naszym celem jest stworzenie miejsca opieki, które spełni potrzeby zarówno dziecka, jak i rodzica.

Wsparcie jest niezwykle istotne, jednak często trudno je znaleźć.

W Warszawie tak dużej metropolii, wiemy, jak cenny jest czas. Długie dojazdy, oczekiwanie w kolejkach i stres są tylko niektórymi przykładami, które pokazują, jak istotne jest zapewnienie kompleksowej opieki dla naszych dzieci w jednym dogodnym miejscu.

Właśnie dlatego powstało Publiczne Przedszkole Integracyjne „Świat Dziecka”. Stworzyliśmy je, mając na uwadze Wasze potrzeby. Chcemy, abyście mieli pewność, że Wasze dziecko jest pod opieką wykwalifikowanego personelu, otrzymuje niezbędną terapię oraz zajęcia dostosowane do jego indywidualnych potrzeb. Naszym celem jest zapewnienie wsparcia i rzetelnej diagnozy oraz terapii prowadzonej przez zespół specjalistów, tak aby każde dziecko i rodzic mogli u nas znaleźć pomoc.

Podjęliśmy decyzję o integracji, ponieważ uważamy, że jest to najlepsza forma nauki w wieku przedszkolnym. Grupy są małe (12+), a opieka jest indywidualnie dostosowana do wymagań każdego dziecka.

Czego możecie od nas oczekiwać:

 

  • zajęcia z  psychologiem– wyrównują deficyty rozwojowe. Terapeuta prowadzi zajęcia z dzieckiem, ale jest również konsultantem rodziny. Korzystaj z  jego porad w sprawie codziennego życia z dzieckiem.
  • Zajęcia  sensoryczne – obejmują dostarczenie odpowiedniej ilość bodźców zmysłowych w kontrolowanych warunkach.
  • Zajęcia wspomagające – towarzyszą głównemu nurtowi terapii i mogą przybierać różne formy, m.in. Trening słuchowy-terapia wg. Alfreda Tomatisa, Ruch rozwijający, Gimnastyka Mózgu, Dogoterapia, Hipoterapia, Muzykoterapia i wiele innych
  • Zajęcia logopedyczne
  • Zajęcia z pedagogiem
  • Ciągle pracujemy nad rozwijaniem naszego pakietu, który Państwu oferujemy.
  • dzieci z orzeczeniami uczęszczają u nas BEZPŁATNIE

Bardzo ważne są dla nas Państwa opinie, dlatego gorąco zalecamy rozmowy z Dyrektorem danej placówki w celu dodawania nowych terapii, zajęć czy po prostu ulepszenia już istniejącego programu.

Jesteśmy tu dla Państwa także pomagajmy sobie, aby nasi najmłodsi dostali najlepsze, na co zasługują.